SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

Založen roku 1898. Hlavní zásluhu si získal Václ. Voříšek, syn hostinského č. 16. Stříkačku koupila obec, výzbroj a pracovní obleky pro 15 členů platil sbor sám a skladiště dal postaviti sbor sám. Stálo 139 zl.

Rovněž cvičiště, vičiště dřevěné na obecních drahách. Stříkačka stála i se ssavicemi a hadicema 650 zl. Sbor čítal 15 členů činných a to: (více členů přispívajících) František Bouše č. 8 - velitel, Matěj Nepodal č. 15 podvelitel, Václ. Voříšek č. 16 jednatel, Josef Koch obuvník trubač, Vojtěch Strejc kovář zbrojmistr, František ráž obuvník, I. lezec, Václav Koch č. 58 - II. lezec, Václav Beran č. 4 - III. lezec, Josef Beran č. 4, Josef Marek č. 9, Matěj Janovský, Josef Vrána krejčí č. 30, Václ. Říkovský, čeledín, Josef Mulač č. 14, Václ. Chára, čeledín.

Víte, že
První písemná zmínka o vsi pochází z roku...?
Kaplička sv. Anny pochází z roku...?
1900