Letní hasičské soustředění

Letní hasičské soustředění

Letos již po šesté proběhlo letní hasičské soustředění mladých hasičů i nehasičů z obce Hajany. Stejně, jako loni jsme jej strávili v chatové oblasti ve Vrbně v termínu od 18. do 24 července. Akce se zúčastnilo 27 dětí a 5 vedoucích, samozřejmě nechyběl ani zdravotník "Honza".

Nejdůležitější náplní soustředění bylo téma Cesta kolem světa. Děti procestovaly Českou republiku, Čínskou republiku, Hawai, Jižní Ameriku a Egypt. Celý týden plnily úkoly k danému tématu. Děti vytvořily a vyvěsily vlajku, postavily Velkou čínskou zeď, vytvořily mumie, zhotovily si vlastní triko, zahrály si na indiány, pozorovaly průběh úplňku a jiné útvary na obloze ( s profesionálním výkladem pana Karla), prošly lesní úkolovou hrou, vyzkoušely si výrobu papíru, zacvičily si vodní aerobic a jiné zajímavosti.

Dalším úkolem bylo postavit za dobu pobytu vor z pet lahví, aby se nepotopil a uvezl co nejvíce lidí. Úkol byl úspěšně splněn. Celý týden nás provázelo opravdu krásně letní počasí, a tak jsme si užívali každý den koupání, plavení na lodích a voru v rybníce Pálenec.

Nechyběla ani tolik oblíbená noční bojová hra, kterou pro děti připravili naši nejstarší zúčastnění pubescenti. Za to jim patří veliké díky.

V polovině týdne jsme vyrazili na celodenní výlet na hrad Rabí, prohlídli jsme si hradní areál od místa nejvyššího po místo nejnižší. Děti si vyzkoušely zašermovat s mečem a střelbu s lukem. Za finanční podporu tohoto výletu děkujeme Obci Hajany.

Chtěla bych poděkovat všem dětem za účast, za dodržování pravidel a pořádku a největší dík patří vedoucím za odvedenou práci, trpělivost a někdy i pevné nervy. Tak za rok snad naviděnou.

Za kolektiv MH Hajany Edita Zíková

Víte, že
První písemná zmínka o vsi pochází z roku...?
1308
Kaplička sv. Anny pochází z roku...?
1900
Hajany se osamostatnily až v roce...?
1992