MDŽ 2016

MDŽ

Mezinárodní den žen je tradiční svátek, kdy muži kytičkou či malým dárkem poděkují ženám za jejich celoroční starost, opečovávání a lásku. Nejinak tomu bylo i u nás v Hajanech. My, ženy jsme byly pozvány v sobotu 11. března do sálu obecního domu, kde bylo všechno perfektně připraveno. Sál byl slavnostně vyzdobený a na stolech bylo nachystáno bohaté občerstvení. Celý program zahájil starosta obce, pan Miroslav Bláha. Poděkoval hajanským ženám za jejich péči o své protějšky a za pomoc při zvelebování naší obce.
Zlatým hřebem celé akce bylo poznávání místních deseti krasavců, kteří byli maskováni tak důkladně, že jedinou indicií byly jejich svalnaté nohy. Nejúspěšnější ženy, paní Marie Moulisová a paní Jiřina Fialová, poznaly rekordních osm modelů!
Druhou disciplínou byl hod míčkem a „čímsi“ na cíl. I zde se ženy činily a tuto disciplínu po lítém boji vyhrála paní Hanka Lisová.
Starosta hasičů a velitel hasičů obdarovali ženy květinou, pomerančem a polibkem. Poté už se jen hrálo, tančilo, zpívalo a povídalo. Zkrátka taková pěkná poklidná oslava!
Pánové, děkujeme!!

Víte, že
První písemná zmínka o vsi pochází z roku...?
1308
Kaplička sv. Anny pochází z roku...?
1900
Hajany se osamostatnily až v roce...?
1992